Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 170 чоловік

Реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?»

Дата: 10 жовтня 2023 о 08:14, Оновлено 2 травня о 09:14

Травень – місяць, коли про ментальне здоров’я говорять голосніше. Бо у травні щороку в Україні і світі проводять Місяць обізнаності про ментальне здоров’я. Ця ініціатива започаткована у 1949 році у США неурядовою організацією Mental Health America. Вона мала на меті просту, але дуже важливу річ: допомогти людям краще зрозуміти, що таке ментальне здоров’я, зменшити стигму навколо нього та заохотити до профілактики.

https://howareu.com/materials/ya-vidchuvaiu-sorom-za-radist

Місяць обізнаності про ментальне здоров’я: час говорити вголос

1 травня в Україні та в усьому світі розпочинається Місяць обізнаності про ментальне здоров’я (Mental Health Awareness Month) — важливий період, присвячений розумінню, підтримці та публічному обговоренню психологічного добробуту. Це не просто ще одна дата в календарі. Це нагода поставити питання, які часто замовчуються: Як я насправді почуваюся? Чи є поруч люди, які потребують підтримки? Чи знаю я, де самому її шукати?

Сьогодні як ніколи важливо говорити про ментальне здоров’я. Війна, невизначеність, втрати, тривожність і виснаження — усе це стало частиною повсякденного досвіду мільйонів українців. Але попри це, тема психічного здоров’я часто залишається оповитою стереотипами, соромом і страхом бути «не таким».

Ментальне здоров’я — це не привілей, а базова потреба. Це не лише про діагнози, терапію чи медикаменти. Це про здатність справлятися зі стресом, будувати здорові стосунки, відчувати задоволення від життя, бути в ресурсі й знаходити внутрішню рівновагу навіть в умовах зовнішнього хаосу. У світі, де зовнішні події постійно змінюються, внутрішня опора стає нашою основною безпекою.

Що таке ментальне здоров'я?

Поняття «ментальне здоров’я» перекликається з терміном «психологічне здоров’я». Мова йде про душевний добробут людини у прямому сенсі цього слова. Якщо з ментальним здоров’ям все в порядку, людина може повноцінно радіти життю, розуміти сенс свого існування, продуктивно виконувати професійні та інші завдання, нормально вистроювати відносини з соціумом

За визначенням ВООЗ, психічне здоров’я – це стан повного фізичного, душевного і соціального благополуччя, при якому людина може реалізувати власні здібності, протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.

Ментально здорова людина:

  • розуміє свої емоційні стани і може керувати ними;

  • здатна будувати стосунки з іншими;

  • відкрита до навчання та розвитку;

  • позитивно ставиться до себе;

  • приймає незалежні рішення;

  • вміє пристосовуватись до нових умов життя;

  • може активно долати поточні виклики;

  • отримує задоволення від життя.

День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
За ініціативи першої леді  Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки " Ти як!", в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.
«Ти як?» Із цим запитанням Олена Зеленська звернулася до українців через Програму ментального здоров'я і закликала кожного чесно відповісти насамперед самому собі. А водночас з’ясувати, що допомагає нам триматися, навіть коли сил триматися вже немає.

Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього

Ментальне здоров’я – одна з передумов нашої стійкості. От чому важливо говорити про нього зі своїм оточенням і в суспільстві, не соромитися, не стигматизувати, а, навпаки, поширювати знання про душевний стан і вміння про нього піклуватися. Це один із висновків третього Саміту перших леді та джентльменів, який відбувся 6 вересня в Києві та мав назву «Ментальне здоров’я: крихкість і стійкість майбутнього».

Ти як? Ініціатива Олени Зеленської

Бракує джерел сили?

Де брати сили, коли здається, що всі джерела вже вичерпані? 

Насправді у кожного з нас є багато джерел сили, та у щоденному вихорі клопотів ми часто про них забуваємо. Це можуть бути прогулянки, фізичні вправи, мистецтво, музика, спілкування, книги — буденні речі, які нас наповнюють, дарують натхнення рухатися далі.

Проста вправа «Абетка сили» допоможе пригадати або навіть знайти нові джерела наповнення. Відкрийте абетку, пройдіться літерами та випишіть якомога більше речей, яким зможете приділяти годину-дві після роботи. Цей час «для себе» суттєво змінить ваш настрій і самопочуття 

Де брати сили, коли здається, що всі джерела вже вичерпані?

Чому виникає м’язова напруга? 

Раніше ми вже з’ясували, що стрес — це насамперед фізична й психологічна реакція тіла, яка допомагає нам краще впоратися з критичною ситуацією. У стані стресу наші м’язи напружуються, аби захистити тіло від імовірних травм. Коли загроза зникає, вони розслабляються і ми не відчуваєм дискомфорту. Але хронічний стрес може тримати м’язи в постійній напрузі, яка з часом викликає важкість і навіть больові відчуття по всьому тілу.

Існують вправи і техніки, які допомагають знизити напругу. В Аптечці самодопомоги ми вже маємо вправу «Камінчик», і до неї пропонуємо додати ще одну, більш рухливу, хоча по назві й не скажеш

Вправа черепаха

Дихальні вправи допомагають знизити прояви стресу, тривоги. Ось декілька простих та корисних навиків.

ЦЕ НОРМАЛЬНО ,ЯКЩО ВАША ДИТИНА ЗАРАЗ...

У період стресових подій зважайте на те, що здатність дитини навчатися може знижуватися: вона може гірше сприймати та запам’ятовувати нову інформацію, бути більш емоційною, менш зібраною та уважною.

Дитина може повноцінно навчатися, лише коли їй безпечно і у неї є можливість відпочивати. Дайте їй цю можливість — не сваріть її за гірші оцінки чи помилки, не напосідайте зі шкільними завданнями та не навантажуйте дитину понад її можливості.

❕Вільний час для спілкування, творчості, гри є необхідним, і мова не про гуртки, додає дитяча психологиня від UNICEF Ukraine Світлана Ройз. Якщо дитина стомлена, гуртки можна пропустити.

У жодному разі не намагайтеся «розворушити» дитину відчуттям сорому чи провини. Не порівнюйте з іншими дітьми чи собою, адже ваш досвід був інакшим.

Не сприймайте успіхи чи невдачі дитини як оцінку ваших батьківських здібностей. Пам’ятайте, що для неї ви — найкращі батьки

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.