Національний онлайн-урок для підлітків проведено Міністерством освіти і науки України, Національною поліцією України та Службою безпеки України в межах інформаційної кампанії з протидії вербуванню підлітків.
"Будь свідомим! Не стань інструментом злочину в руках ворога"
Міністерство молоді та спорту України у співпраці з партнерами виготовили низку інформаційних відеопродуктів з метою популяризації історії України, зокрема боротьби українського народу за самовизначення і творення власної держави, видатних особистостей українського державотворення.
Ознайомитися з цифровими інформаційними продуктами можна за посиланнями:
З метою інформування підлітків про недопущення поширення російської пропаганди серед дітей, запобігання їх вербуванню та залученню до диверсійної діяльності, заступником керівника з ВР Горецькою Н.А. були проведені онлайн-заняття «Протидія залученню дітей до протиправної діяльності в інтернеті» для учні 7 та 10 класів
Під час занять здобувачі освіти:
• Ознайомилися з основними способами вербування та залучення до протиправної діяльності.
• Практично відпрацювали ситуації можливих спроб залучення злочинцями до протиправної діяльності.
• Навчилися, як діяти в подібних ситуаціях.
• Дізналися, яка кримінальна відповідальність передбачена законодавством.
Заняття пройшло в інтерактивній формі, з використанням практичних завдань та обговорення реальних ситуацій. Учні активно брали участь у дискусії та виявили зацікавленість у темі.
Захід мав важливе значення для формування в учнів навичок безпечної поведінки та усвідомлення наслідків протиправної діяльності.
Важливо зазначити, що інформацію для проведення просвітницьких заходів поширює громадська організація #stop_sexтинг, яка активно займається інформаційно-освітною діяльністю щодо безпеки дітей в інтернеті та протидії залученню підлітків до протиправної діяльності.
Сучасний світ відкриває безліч можливостей, але водночас приховує чимало небезпек. Одна з них — вербування підлітків у незаконну діяльність під прикриттям привабливих обіцянок «легких грошей».
30 квітня у ліцеї відбулася важлива зустріч представників ювенальної превенції з учнями щодо протидії вербуванню російськими спецслужбами. Під час зустрічі обговорили, як розпізнати та уникнути вербування, як саме можуть підлітки бути залученими до терористичної діяльності, про наслідки такої діяльності для самого виконавця, для інших людей та для країни. Про відповідальність у протиправних діях. Діти отримали від правоохоронців інформаційні листівки з важливою інформацією про безпеку та протидію вербуванню. Звернули увагу, куди слід звернутися, щоб повідомити про факт вербування та як захиститись від нього. Головна мета профілактичного заняття: підвищити обізнаність підлітків про небезпеку вербування через інтернет, формування у них критичного мислення та відповідальності за власні дії.
4 квітня у світі відзначають Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги у протимінній діяльності. На жаль, для кожного з нас ця тема наразі є вкрай актуальною. Адже Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами! Відтак кожен, хто тут проживає, повинен бути вкрай уважним та обережним і пам’ятати «золоте правило»: побачив боєприпас чи підозрілий предмет — НЕ підходь! НЕ чіпай! Телефонуй «101»!.
З нагоди цього дня зібралися учні 8 класу у Класі безпеки нашого ліцею, де відбувся інтегрований урок з мінної небезпеки. Інформаційний захід провели учитель основ здоров’я О.Гончар-Бєлєста, заступник керівника з ВР Н. Горецька, бібліотекарка Кир’яківської сільської бібліотеки А.Гарагуля.
Під час уроку восьмикласники повторили ключову інформацію з мінної безпеки ( виконали тестові завдання, переглянули відеоурок), яку кожен має знати, щоби вберегти своє життя: ознаки вибухонебезпечних предметів, місця перебування, яких варто уникати, попереджувальні знаки й правила безпечної поведінки.
Пані Алла презентувала книгу Ольховської О.М. та Єрьоменко Ю.В. «Основи мінної безпеки». Ця книга стане в нагоді, щоб попередити нещасні випадки і травмування через необачне поводження з мінами.
Увагу учасників заходу акцентували на 3х «золотих» правилах безпеки:
– «НЕ ЧІПАЙ!»;
– «НЕ ПІДХОДЬ!»;
– «ТЕЛЕФОНУЙ 101 АБО ПОВІДОМ ДОРОСЛИХ!».
Щороку 14 березня Україна вшановує День українського добровольця – день мужності, самопожертви та справжнього патріотизму. Ця дата нагадує нам про людей, які свідомо стали на захист Батьківщини, не вагаючись віддали свої сили, а інколи й життя, заради миру та свободи. Добровольці – це феномен української нації, символ героїзму й приклад справжньої відданості рідній землі.
Цього дня зібралися в сільській бібліотеці. Переглядали відео, пригадували українських зірок-добровольців, перегернули сторінки книжки "Культурний десант. " Дякуємо сільському бібліотекарю Гарагулі А.В. за гостинність та цікаві інформаційні матеріали.
Азартні ігри - це незвичайна гра: чому варто бути обережними
Насильство – це жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та проблемами.
1. Фізичне насильство – коли дитину б’ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.
2. Сексуальне насильство – це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.
3. Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, діють на психіку дитини шляхом погроз, переслідування, залякування, шантажу, ігнорують потреби дитини.
4. Економічне насильство – коли примушують дитину до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, позбавляють житла, їжі, одягу, псують особисте майно.
ТИ МАЄШ ПРАВО:
♦ На життя. Ніхто не може позбавити тебе життя і здоров’я. Життя всіх людей має бути захищене від протиправних посягань.
♦На охорону здоров’я. Ти можеш звернутися за безкоштовною кваліфікованою медичною допомогою до закладів охорони здоров’я.
♦ На свободу та особисту недоторканність. Тебе ніхто не може заарештувати або тримати під вартою лиш як за рішеннямсуду. Але якщо тобі вже виповнилося 14 років і має місце злочин, в такому випадку може застосовуватись утримання під вартою як тимчасовий запобіжний захід.
♦На освіту. Ти маєш право безкоштовно отримувати освіту в дошкільному, загальноосвітньому, професійно-технічному та будь-якому закладі вищої освіти, а також отримувати державну стипендію.
♦ На працю. Якщо тобі виповнилося 14 років, за згодою батьків ти можеш працювати у вільний від навчання час, але після попереднього медичного огляду.
♦ На відпочинок. Ти маєш право у вільний від навчання чи роботи час на відпочинок, тобто займатися своїми улюбленими справами.
♦На майно. Майно, яке тобі придбали батьки для навчання, виховання – є твоєю власністю.
♦На повагу до своєї гідності та захист від усіх форм насильства. Будь-яка людина не має права поводитися з тобою жорстоко, принижувати твою гідність, експлуатувати, втягувати у злочинну діяльність, залучати до вживання алкоголю, наркотиків, примушувати до сексу, проституції, втягувати до азартних ігор тощо.
ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ТЕБЕ, ДРУЖЕ!
1. Пам’ятай, що насильство над тобою, здійснене батьками, чи іншими особами, однолітками не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2. У сім’ї, чи в школі ти маєш право на те, щоб до тебе ставилися з повагою, не ображали.
3. Ніхто, в тому числі і твої батьки, рідні, однолітки не мають права принижувати тебе, поводитися жорстоко стосовно тебе – це карається законом. В Сімейному Кодексі написано: “Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може подати до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне”.
4. Знай, коли тебе постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з тобою лайливі слова – це насильство.
5. Ти маєш право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують твою гідність.
6. Поділися своїми проблемами з учителем, батьками, класним керівником, психологом, звернись до поліції.
7. Ти маєш право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюй осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
8. Пам’ятай необхідні правила безпеки: не варто тут же встрявати, кидатися на допомогу, навіть коли сваряться чи б’ються батьки. Краще якомога швидше залишити домівку взагалі, покликати на допомогу дорослих, які краще знають, як діяти за таких обставин.
9. Навчись розрізняти поняття “добро” і “зло”. Все, що принижує людську гідність – є зло. Все, що звеличує гідність людини – добро.
Номери телефонів «гарячих ліній»:
- Національна гаряча лінія з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-005, або з мобільного 116-123 – працює цілодобово;
- Дитяча «гаряча лінія». 0-800-500-225, 116-111 (з мобільного);
- Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 1547;
- Урядовий кол-центр 1545;
- У разі необхідності також надається правова допомога, звертатись на гарячу лінію координаційного центру з питань безкоштовної правової допомоги – 0-800 213-103. На гарячі лінії також можна звернутись в онлайн режимі.
Війна забирає життя не лише у дорослих, а й у дітей
4 червня – День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України.
За роки російсько-української війни в Україні постраждали десятки тисяч дітей. Тільки за офіційними даними правоохоронних органів України станом на 13 березня 2024 року внаслідок російської агресії по Україні загинули 546 дітей, щонайменше 1347 - отримали поранення різного ступеня тяжкості. 2021 зникли безвісти, 19 546 примусово депортовані на територію держави-агресора. За цими числами стоїть біль…зруйновані цілі родини…людська свідомість не сприймає це.
З 2014-го року окупанти вбили 546 українських дітей - маленьких особистостей, які навіть не встигли побачити, що таке життя. На жаль, щоденно кількість жертв серед дітей продовжує зростати. І фактичну кількість загиблих і поранених дітей встановити не можливо через активні бойові дії.
Сьогодні, 3 червня, учні нашого ліцею вшанували пам’ять безневинних дітей, які загинули внаслідок війни росії проти України. У сільській бібліотеці пройшла зустріч: есе-розповідь « Маленькі янголи: вшанування дітей, які загинули від війни», який підготувала заступник керівника з виховної роботи Горецька Н.А.
Не забудемо наших маленьких янгелят – безвинних жертв російської агресії. Хай палають свічки пам’яті загиблих діток у наших серцях.
Залишаємося гідними своїх Героїв! 20 лютого в Україні вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні – українців, які під час Революції Гідності віддали своє життя за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє країни та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.
26-28 жовтня команда «Незламні» ( керівник Горецька Н.А.) у складі Керлан Поліни, Манько Віталіни, Цугулі Дар’ї та Матвєєва Матвія стали учасниками Міжрегіональної зустрічі юних краєзнавців «Єднаймося заради України!».
Першого дня відбулося знайомство учасників зустрічі. Далі провела
майстер-клас «Народні теревеньки» Зьомша Інна Петрівна, методист МОЦНПВТК УМ, керівник гуртка «Етнографічне краєзнавство». Після цього усі учасники виконали завдання практикуму «Характеристика уривку фольклорного твору» ( роботу нашої команди було визначено як одну з найкращих).
Другий день пройшов теж цікаво: взяли участь у пізнавально-інтелектуальній грі «За одним столом з Енеєм» , яку провела Зьомша І. П., дізналися про особливості народної кухні, ознайомилися зі стравами, які вже, на жаль, не готують сучасні господині. А далі був майстер-клас з приготування дерунів «Секрети господині», який провела Бащак Лілія Іванівна, керівник етнографічного музею «Світлиця» Михайло-Ларинського ліцею Воскресенської селищної ради.
Третій день був найочікуванішим та хвилюючим, адже учасники мали самостійно приготувади деруни за сімейними рецептами та презентувати їх.
На виконання завдання організаторами відведено було 30 хвилин. І закипіла робота на кухні. Учасники по черзі натирали інгредієнти, змішували суміш, пробували на смак. Найвідповідальніше завдання стояло перед Поліною: вона смажила деруни за рецептом своєї бабусі. І ось результат- деруни на тарілці.
Потім була презентація. Всі команди вихваляли свої деруни, і ми не стояли осторонь. А презентувати нашу страву допомогла нам Фрейчак Є.М. ( дякуємо їй за віш-презентацію).
Кулінарний інтенсив завершився, підведено підсумки. Хочемо подякувати організаторам зустрічі за таку чудову нагоду ще раз перегорнути сторінки української кулінарії.
А потім було смачне частування дерунами, приготовленими власноруч.
Було смачно!
Дякую Керлан Поліні, Манько Віталіні, Цугулі Дар’ї та Матвєєву Матвію, що погодилися на участь у заході, не зважаючи на канікули.
Україна - щедрий край
Люди щирі і гостинні
На гостину завітай,
Взнай традиції родинні.
Ох багата наша хата
в українському селі !
Що душа бажає мати –
Все у нас є на столі.
Та найкращі – деруни,
Ці маленькі пустуни:
Із картоплі, смажені,
Часничком приправлені.
Дерунця скуштуєте –
Ніколи не пошкодуєте
«Кайфуйте, але обережно»
Гумористичний аудіоролик у жанрі репу закликає батьків ознайомити своїх дітей із правилами безпечної поведінки, щоб їхні пригоди на канікулах не обернулися на трилер. Репер наголошує, що, крім ознайомлення з правилами, батькам варто пояснювати, чому вони саме такі. Водночас аудіотрек звертається до дітей із проханням кайфувати обережно. Пісня триває 45 секунд.
«Військовий – професія, якою слід пишатися» ( фото)
27 лютого учні 9 а та 9 б (Шередько О.О., Левченко Т.М.), 10 ( Фрейчак Є.М.), 11 ( Хлистова А,А.) стали учасниками інформаційного дайджесту «Військовий – професія, якою слід пишатися». Під час заходу здобувачі освіти ознайомилися з військовими спеціальностями та дізналися про заклади вищої освіти, які готують військових фахівців.
16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад Росії на територію України.
Єдність українського народу – це наша спільна сила, яка допомагає протистояти агресії Росії. Хоча рік тому було важко повірити у те, що війна все-таки розпочнеться, але за цей час ми навчилися цінувати кожний день і маємо одну велику спільну мрію – перемога України.
День Безпечного Інтернету 2023
Патріотичний марафон до Дня Соборності України. Відео-челендж «Україна в серці»
День Соборності
Театр-експромт ( 300-річчя з дня народження Г.Сковороди)
11 листопада в приміщенні шкільної бібліотеки відбулася зустріч учнів 6 класу з творчістю Г. Сковороди " Вічна мудрість байки", приурочена 300-річчю від дня його народження. Учні перетворилися на айстоперів та спробували себе у ролі акторів. А ще мали нагоду переглянути пізнавальний мультфільм про життєвий та творчий шлях відомого філософа та байкаря. До уваги учнів була представлена й тематична книжкова виставка. Організаторами заходу були Єніна Н.С., ГорецькаН.А. Діти хвилювалися перед виступом, але їм все вдалося. Молодці!
Безпека в Інтернеті
Мінна безпека ( фото тут )
В умовах воєнного стану найголовніше зберегти життя та здоров’я кожного українця. Небезпека може бути там, де її не чекаєш. З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи, спрямованої на інформування учнів про небезпеку, яку несуть вибухонебезпечні предмети, правила поведінки при їх виявленні, в ліцеї проведено ряд заходів на тему «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій»
Здобувачі освіти переглянули відеофільми та мультфільми, що допоможуть запам’ятати всі правила поводження з вибухонебезпечними предметами, стали учасниками онлайн- та відеоуроків з інформацією про мінну безпеку, ознайомилися з пам’ятками, в яких описані загрози, з якими можуть зіткнутись діти, та як правильно діяти.
28 жовтня - День звільнення України від нацистських окупантів
Обережно! Міни!
Дякуємо ЗАХИСНИКАМ! (Відео)
14 жовтня - День захисників і захисниць України. Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.
У такий знаменний день вітаємо всіх чоловіків, хлопців, жінок та дівчат, всіх тих, хто стоїть на захисті кордонів нашої Батьківщини. Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі. Нехай служба буде спокійною, мирною, а життя - яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов. Шана і слава захисникам і захисницям Вітчизни, слава Україні!